6    Uw bibliotheek met e-books beheren

Als u een echte boekenwurm bent, dan hebt u waarschijnlijk veel boeken in uw bibliotheek opgeslagen. Mogelijk moet u dus talloze pagina’s boeken in uw bibliotheek doornemen voordat u het boek hebt gevonden dat u zoekt. Daarom kunt u op meerdere manieren uw digitale boekenplank indelen en sorteren.

6.1    Overzicht van de tolino-bibliotheek

Uw tolino heeft een "boekenkast" waarin u een overzicht krijgt van de e-books die u al eerder hebt aangeschaft.

  1. Tik op de startpagina op de link Naar mijn boeken.

  2. Hierdoor wordt de pagina Mijn boeken weergegeven, welke alle titels bevat die momenteel in uw bibliotheek zijn opgeslagen. Ziet u de drie titels boven de afbeeldingen in dit venster? De Titel sorteervolgorde 1 is momenteel geactiveerd, waardoor de boeken in de volgorde worden weergegeven waarin ze zijn geopend.

  3. Om de details van een boek weer te geven (bijv. informatie over de omvang en wanneer u het voor het laatst hebt gelezen) houdt u de titel van een boek wat langer aangeraakt om een klein menu te openen. Tik in dit menu op Info over het boek 2. Met de pijl in de linkerbovenhoek keert u terug naar het overzicht.

  4. Dit menu bevat ook de optie Als gelezen markeren 3 voor de boeken die u hebt uitgelezen. Tik op die optie. Hierdoor wordt het boek uit de normale lijst met titels verwijderd, omdat de boeken die u hebt uitgelezen aan een speciale verzameling worden toegewezen (Uitgelezen boeken).

    TIP: Uitgelezen boeken

    Als u een boek tot aan de laatste pagina hebt uitgelezen op uw tolino, dan zal het apparaat u vragen of u het boek als uitgelezen wilt markeren. Als u Ja antwoordt in dit dialoogvenster, wordt het boek automatisch opgeslagen in de verzameling Uitgelezen boeken.

  5. De weergave op auteur is ook heel handig. Om deze te openen, tikt u op de titel Auteurs 4.

Dit heeft als voordeel dat u alle boeken van dezelfde auteur samen kunt weergeven. Tik hiervoor op de pijltoets naast de naam van de auteur.

TIP: Weergave en volgorde

Let goed op het oogje 5 rechtsbovenin als u op titel sorteert. Hiermee kunt u de weergave van de boeken in uw bibliotheek verder verfijnen, bijv. door een lijstweergave te kiezen in plaats van een tegelweergave. Probeer het maar eens.